Hızlı Erişim +90535 393 6495

LODZ TIP ÜNİVERSİTESİ

 

LODZ TIP ÜNİVERSİTESİ

http://rekrutacja.umed.lodz.pl/oplaty/

 

Lodz Tıp Üniversitesi, lisans ve lisansüstü programları ile; tıp, diş hekimliği, eczacılık ve tıp müttefiki disiplinlerden öğrenciler yetiştirmek, araştırma personeli eğitmek ve araştırma çalışmaları yürütmek, sağlık sistemi tarafından belirlenen programlar çerçevesinde sağlık sistemine kalifiye sağlık personeli yetiştirmek gibi misyonu olan Polonya'nın en büyük devlet tıp üniversitesidir.

 Tıbbi personel, kapsamlı mesleki eğitim kavramına uygun olarak yeniliklere ve buluşlara açık şekilde sürekli olarak geliştirilmektedir.

Eğitim, Avrupa Birliği  ile işbirliği içinde olan Hükümet tarafından onaylanan kararlar çerçevesinde ortaya konan şartlara göre  ayarlanır.

 

Rakamları ile LODZ TIP ÜNİVERSİTESİ:

Kuruluş yılı: 1922                                                                                                               

289 Akademisyen                                                                                                              

9000 Öğrenci(%80 bayan öğrenci)                                                                                            

350 ye yakın yabancı öğrenci

 

Üniversitedeki Eğitim Aktiviteleri:                                                                                                                    

Eğitim süreci, çeşitli topluluklar ve ulusal sağlık sistemleri uzmanları hazırlanır ve çalışmalar ihtiyaçları karşılama odaklı olmuştur. Avrupa Birliği ile işbirliği içinde olan Polonya Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği   ve  hükümet tarafından onaylanan müfredat ile gereksinimleri karşılayacak eğitim verilmektedir.2004 yılında Polonya'nın Avrupa Birliğine girişi ile birlikte Lodz Tıp Üniversitesinden alınan diploma 25 Avrupa ülkesinin diplomasına eşdeğer çifte diploma statüsüne girdi. Eğitim programının üst seviyede olmasından dolayı Lodz Tıp Üniversitesine yoğun bir talep vardır. Şu anda, 8500 üzerinde Polonyalı Öğrenci ve birçok yabancı öğrenci, tıp ve tıp ile ilgili alanlar içinde çeşitli fakültelerde eğitim almaktadır.

 2003/2004 eğitim yılından itibaren İngilizce Tıp eğitimi verilmeye başlanmıştır. Halen, çeşitli ülkelerden gelen 300'den fazla yabancı öğrenciler, tıp ve diş hekimliği eğitimi almaya devam etmektedirler. Eğitim kalitesi, yapılan resmi denetimler sonrasında sıralama olarak Polonya Üniversiteleri içinde en iyi üst seviyede eğitim veren bir üniversite olmaya devam ediyor. Polonya Cumhuriyeti Lodz Bölgesinde eğitim hizmeti veren üniversite mezunları Polonya Bilim Akademisi" Primus Inter Pariteleri" ya da  "Tıbbi Laurels" gibi, dünyanın en prestijli bilimsel ödül kazanan doktorlardır.

 Bilim ve araştırma. Lodz Üniversitesi Tıp Üniversitesi, Polonya'nın önde gelen tıbbi araştırma merkezlerinden biridir. Her akademik yılbaşında yapılan araştırma sözleşmeleri ve bireysel araştırma projeleri için ödenekler üniversite tarafından finanse edilir. Lodz Üniversitesi Tıp Üniversitesi olarak aşağıda isimleri yazılı bazı üniversite ve yabancı akademik ve araştırma merkezleri ile kapsamlı uluslararası bilimsel işbirliğini sürdürülmektedir.

 

·        Biomedikal Mühendislik Enstitüsü CNR, Italya

·        Amsterdam Üniversitesi Akademik Tıp Merkezi Amsterdam / Hollanda

·        King's Koleji   Londra / İngiltere

·        Manchester Üniversitesi  Manchester / İngiltere

·        Cenova Üniversitesi Cenova / İsviçre

 Üniversite kürsüleri, klinikler ve bölümlerin çoğunluğu personel değişim programları aracılığıyla doğrudan yabancı üniversite ve kliniklerin merkezleri ile işbirliği yaparlar.

 Klinik çalışmaları:

Lodz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Lisans ve Lisans üstü eğitiminde gerekli temel araştırma çalışmaları için hastanelerde 1600 den fazla yatağa sağlık hizmeti vermektedir Üniversitesi Eğitim Hastaneleri ve Üniversiteye bağlı araştırma bölümü profesörleri ve doçentleri tarafından sağlanan son derece uzmanlaşmış teşhis ve tedavi hizmetleri, çeşitli tıbbi disiplinlerden uzmanları, Lodz bölgedeki toplumun sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için temel bir kaynak oluşturmaktadır.

Her yıl 55 000'den fazla hasta üniversite hastanesinin çeşitli bölümlerinde muayene olmakta, bunların takribi 50.000 i hastanelerde yataklı tedavi görmektedir. Üniversite hastaneleri tarafından verilen üst düzeydeki teşhis ve tedavi hizmetleri en popüler hastane sıralamasında üst sıralarda yer alır. Ülke çapında sınıflandırmada, üniversite hastanelerinin 36 bölümü  kendi uzmanlık dalında ilk on sırada yer alır.

 Öğrencilerin akademik faaliyetleri :

Lodz Tıp Üniversitesi öğrencileri Avrupa uluslararası akademik değişim programı ERASMUS'a katılmaktadırlar. Son birkaç yıl içinde ERASMUS değişim programı ile gelen 250 öğrenci ve giden öğrencilerden büyük bir kısmı 100 puan üzerinden mezun olmuşlardır. Öğrenciler;  Bilimsel Topluluklar, bilimsel konferanslar ve Öğrenci Bilimsel Gruplar koordinasyon örgütlenmesi ile araştırma çalışmalarında aktif olarak yer alırlar.

 

·        EĞİTİM PROGRAMI:

                                                                                                                           6 yıl ( 12 sömestri  ) tıp eğitim programı

·        Lehçe

·        İngilizce

1 ve 2nci yıl 10.500 €

3-4-5 ve 6ncı yıl 11.000 €

5 yıllık Tıp eğitim Programı 13.000 €

4 yıllık Tıp eğitim programı 12.000 €                                                                                         

2 yıllık eğitim programı

 Lehçe / Polonya dilinde eğitim:

·        TIP ve ASKERİ TIP

·        TAMAMLAYICI HEMŞİRELİK KURSU

·        TAMAMLAYICI EBELİK KURSU

·        MOLEKÜLER TIP  ve RADYOTERAPİ

·        MEDİKAL ANALİTİK

·        KOSMETOLOJİ

·        HEMŞİRELİK

·        FİZYOTERAPİ

·        ECZACILIK FAKÜLTESİ

·        EBELİK

·        DİYET UZMANLIĞI

·        DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

·        ACİL TIBBİ İLK YARDIM

·        SOSYOLOJİ

·        DİŞ TEKNİSYENLİĞİ

·        HALK SAĞLIĞI

 

NOT: Level B2 sertifikasına sahip olanlar hazırlık okumadan kayıt yaptırabilirler. Lehçe dil kursu 1 yıldır. Kurs sonunda alınan sertifika ile 1 nci sınıftan eğitime devam edilir.

Polonya Üniversiteleri , Moldova Üniversiteleri, Makedonya Üniversiteleri, Bosna Hersek, Rusya Üniversiteleri öğrenci göndermektedir.

Kurumsal

world-map

FBA Eğitim Danışmanlık Hizmetleri,yeni kurulan bir danışmanlık firması olmakla birlikte takribi 40 yıllık Turizim,Ticaret ve danışmanlık hizmetleri tecrübesi ve 7 yıllık eğitim danışmanlığı tecrübesi ile YERİNDE ve DİLİNDE HİZMET prensipler ile hareket eden, günübirlik değilde uzun vadeli danışmanlık  hizmeti veren Ferit Emin tarafından kurulmuş bir firmadır.

İletişim Bilgileri

FBA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Ferit Emin / Alparslan Emin
Millet caddesi Turgut Özal Bulvarı
Karagül İş merkezi No: 84 / 269  Kat:6
Fındıkzade-Fatih-İstanbul
Tel: (212) 531 23 79
Gsm 1: 0535 393 64 95
Gsm 2: 0535 835 36 50